Uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Obostrzenia przedłużone do końca miesiąca
fot. Adam Guz KPRM/Twitter
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Obostrzenia przedłużone do końca miesiąca

Minister zdrowia i edukacji przekazali na konferencji prasowej informację o powrocie do nauki stacjonarnej, uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.Po południu zorganizowano konferencję prasową z udziałem szefów dwóch resortów: zdrowia i edukacji. - 18 stycznia, w poniedziałek, w szkołach witamy dzieci z klas I-III - mówił Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Dziś rozpoczęła się akcja przesiewowych badań nauczycieli z najmłodszych klas szkół podstawowych, nauczycieli ze szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej placówek. Wyniki każda z testowanych osób otrzyma najpóźniej w niedzielę (17.01).

- Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli - dodał szef MEN.

Jednocześnie podczas konferencji poinformowano o utrzymaniu dotychczasowych restrykcji do 31 stycznia

- Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dot. dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę - opowiadał z kolei Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

Te restrykcje obejmują m.in. branżę gastronomiczną, restauracje ciągle będą mogły serwować dania wyłącznie na wynos. Nocleg w hotelach znajdą tylko medycy (działają także hotele pracownicze). Stoki nadal będą zamknięte. Zobacz inne wiadomości tego autora: