Elżbieta Rosińska, Rada Seniorów Bielsko-Biała

Elżbieta Rosińska, Rada Seniorów Bielsko-Biała

Od kilku lat na 3. piętrze budynku przy ul. Dmowskiego 6 w Bielsku-Białej funkcjonuje Centrum Seniora. Gościnią Radia Bielsko była dzisiaj Elżbieta Rosińska, przewodnicząca bielskiej Rady Seniorów, która opowiedziała co miejsce to oferuje bielszczanom w wieku 60+.

Ola Tarnawa- kierowniczka Punktu 11 oraz  pełnomocniczka dyrektorki BCK ds. rozwoju Street Artu i aktywizacji artystycznej przestrzeni.

Ola Tarnawa- kierowniczka Punktu 11 oraz pełnomocniczka dyrektorki BCK ds. rozwoju Street Artu i aktywizacji artystycznej przestrzeni.

T-Shirt Story to wyjątkowy projekt realizowany w ramach Programu Polskiej Stolicy Kultury Bielsko-Biała 2026. Wpisuje się on w ideę Miasta Splotów – miasta, które chce „przeszyć i przeżyć” historie mieszkańców. Będzie to opowieść o naszych ubraniach i zapisanych w nich wspomnieniach, które stają się inspiracją dla działań artystycznych, filmu i mody zrównoważonej. O 2 edycji projektu, T Shirt Story opowie dziś w Radiu Bielsko- Ola Tarnawa, pełnomocniczka dyrektorki Bielskiego Centrum […]

Marcin Kogut- Fundacja Rozwoju Edukacji i Ekologii FREE

Marcin Kogut- Fundacja Rozwoju Edukacji i Ekologii FREE

W kawiarni Nova Patria w Bielsku-Białej trwa II Wystawa Upcyklingu i Trash Artu organizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii FREE. To nie tylko prezentacja niezwykłych prac wykonanych z materiałów z odzysku, ale także okazja do rozmowy o ekologii, świadomej konsumpcji i nadawaniu przedmiotom drugiego życia. Wystawa prezentuje dzieła młodzieży uczestniczącej w Społecznym Warsztacie Rzemieślniczym Fundacji FREE. Odwiedzający do 16 czerwca mogą nie tylko oglądać ekspozycję, ale również oddać głos […]

Ewelina Polak, Mariola Kania-Waliszewska, MOPS Bielsko-Biała

Ewelina Polak, Mariola Kania-Waliszewska, MOPS Bielsko-Biała

Ewelina Polak, zastępca dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej i Mariola Kania-Waliszewska, kierownik Działu Pieczy Zastępczej w tym ośrodku opowiadają o niełatwej kwestii rodzicielstwa zastępczego. Zaproszą was też m.in. na piknik rodzicielstwa zastępczego, który w czerwcu odbędzie się w Bielsku-Białej. 

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny

W Pszczynie powstanie nowoczesna hala sportowa, a pod obiektem schron na około 300 osób. Gdzie i kiedy zostanie zrealizowana inwestycja? Naszym gościem jest burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Jacek Kaliński, wójt Kóz

Jacek Kaliński, wójt Kóz

Gościem Radia Bielsko był wójt Kóz Jacek Kaliński. W rozmowie poruszyliśmy m.in. kwestię rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Gajach oraz postęp prac przy inwestycji związanej z kamieniołomem. Pojawił się także temat planowanego powołania Straży Miejskiej w Kozach i kompetencji, jakie miałaby ona pełnić. Wójt Kaliński opowiedział również o tegorocznych Dniach Kóz — święcie gminy zaplanowanym na najbliższy weekend.

Irena Świtalska-kuratorka Festiwalu Monodramów Kobiecych „Mała Czarna”

Irena Świtalska-kuratorka Festiwalu Monodramów Kobiecych „Mała Czarna”

Co sprawia, że Festiwal Monodramów Kobiecych "Mała Czarna" od 5 lat przyciąga zarówno artystki, jak i publiczność poszukującą teatru bliskiego człowiekowi? Tegoroczna edycja festiwalu skupia się na bohaterkach wymykających się prostym definicjom. To opowieści o przekraczaniu granic, mierzeniu się z traumą, odwadze sprzeciwu i podejmowaniu decyzji w najtrudniejszych momentach życia O idei tegorocznej edycji, doborze spektakli, kobiecych bohaterkach monodramów, porozmawiamy z Ireną Świtalską – kuratorką i kierownikiem artystycznym Festiwalu "Mała […]

Marta i Magda opowiadają o Tomie i Barym

Marta i Magda opowiadają o Tomie i Barym

Oto, na spacerze, Tom z Martą oraz Bary z Magdą! Tom i Bary to psiaki ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, które czekają na zainteresowanie ze strony człowieka... Więcej o czworonogach, które czekają na adopcje, opowiadają wolontariuszki z grupy Dom dla psa.

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

Gościem Radia BIELSKO był zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński. W rozmowie poruszyliśmy m.in. kwestie problemów z zarastającą zielenią w mieście. Pojawił się także temat inwestycji Aqua w Wapienicy i jej dofinansowania, otwarcia sezonu basenowego w mieście oraz przyszłości Szkoły Podstawowej nr 9 w kontekście planowanych przenosin.