Biskup zdecydował: w piątek będzie wyjątek
Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel udzielił wiernym dyspensy na piątek, 5 czerwca. Oznacza to, że tego dnia wierni przebywający na terenie diecezji bielsko-żywieckiej nie będą zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa obejmuje również pokutny charakter piątku.