Koniec „lodów za pasek”? Interwencja Rzeczniczki Praw Dziecka wywołała burzę
Przez ćwierć wieku była to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tradycji końca roku szkolnego w Pszczynie. Uczniowie, którzy przynosili do lodziarni świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymywali darmowego, małego loda z polewą. W tym roku akcja ma się nie odbyć. A to w związku z interwencją Rzeczniczki Praw Dziecka. Sprawa wywołała ogólnopolską dyskusję.