Żywiec

Mogą pochwalić się imponującym stażem. Miłość liczona w dekadach

today08.06.2026 21:53

Tło
share close

Krystyna i Jan Białkowie oraz Irena i Zbigniew Kwakowie z Żywca świętują wyjątkowe jubileusze małżeńskie. To piękne historie wspólnego życia, które przetrwały próbę czasu.

Małżeństwo na 60 lat. Diamentowe gody państwa Białków

Państwo Krystyna i Jan Białkowie obchodzą w tym roku diamentowe gody, czyli 60-lecie małżeństwa. Przez sześć dekad wspólnie budowali nie tylko dom, ale też rodzinę opartą na wzajemnym wsparciu i bliskości.

Jubilaci doczekali się dwojga dzieci, trojga wnucząt oraz prawnuczki. Przez lata byli także związani z życiem zawodowym i społecznym Żywca oraz regionu. Pani Krystyna pracowała w żywieckiej garbarni, a pan Jan był kierownikiem na kolei.

Żelazny jubileusz państwa Kwaków

Wyjątkowy jubileusz, bo 65-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętują również państwo Irena i Zbigniew Kwakowie. Pan Zbigniew przez wiele lat prowadził własną pracownię projektową, a także działał zawodowo jako rzeczoznawca majątkowy. Pani Irena przez lata była związana z oświatą – pracowała jako nauczycielka i dyrektorka Przedszkola nr 7 w Żywcu.

Małżonkowie mogą pochwalić się piękną rodziną. Mają dwoje dzieci, sześcioro wnucząt i pięcioro prawnucząt.

Życzenia od burmistrza i mieszkańców Żywca

Z jubilatami spotkał się burmistrz Żywca Antoni Szlagor, który przekazał im gratulacje i życzenia w imieniu własnym oraz mieszkańców miasta.

– Tak piękny staż małżeński jest przykładem dla młodszych pokoleń, które dopiero rozpoczynają wspólną drogę – podkreślił burmistrz Antoni Szlagor.

Jubilatom życzono przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, niegasnącej miłości oraz kolejnych lat spędzonych w gronie najbliższych.

Autor: Zdjęcie autora Beata Stekla
[email protected]