Warto wpaść na rynek!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Warto wpaść na rynek!

Ratownicze Mistrzostwa Polski po raz kolejny odbywają się w Skoczowie.Po sukcesie zimowej edycji, w której udział wzięło kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, organizatorzy we współpracy z powiatem cieszyńskim i gminą Skoczów podjęli się organizacji mistrzostw nie tylko dla ratowników, ale również dla grup młodzieżowych.

Wśród gości tegorocznej letniej edycji nie zabrakło druhów ochotniczej straży pożarnej, studentów kierunków medycznych. Są także 2 zespoły reprezentujące Warszawską Szkołę Główną Służby Pożarniczej. O puchary i nagrody w obu kategoriach zawalczą zespoły podczas kilku zadań, rozlokowanych na terenie gminy Skoczów m.in.: na rynku w Skoczowie, Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach, a także okolicy OSP Kiczyce.
 
- Cieszymy się, że kolejny raz na Śląsk Cieszyński udało nam się zaprosić najlepsze zespoły ratownicze z całej Polski. Dzięki współpracy z powiatem cieszyńskim i gminą Skoczów możemy już dziś powiedzieć, że to nie ostanie takie mistrzostwa w naszym regionie. Każda okazja do ćwiczeń i doskonalenia ratowniczych umiejętności jest niezwykle cenna, więc tym bardziej cieszy nas, że w tegorocznej edycji udział weźmie wiele zespołów z naszego regionu – mówi ratownik medyczny Filip Fluder, dyrektor mistrzostw. Posłuchaj
 
Wszystkie pozoracje będące zadaniami, są odpowiednio oznakowane i zlokalizowane tak, aby mogły być obserwowane przez zainteresowanych przechodniów.

Ponadto z myślą o mieszkańcach, organizatorzy na ryku w Skoczowie przygotowali miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. 

Zakończenie mistrzostw planowane jest w sobotę o godz.19.00 na płycie skoczowskiego rynku.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: