powiat wadowicki

Zginął w drodze na służbę. „Był życzliwy i zawsze gotowy pomagać”

today11.06.2026 15:14

Tło
share close

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wydała oficjalny komunikat w sprawie zbiórki na rzecz rodziny zmarłego funkcjonariusza. Mł. asp. Mateusz Fidelus zginął pod koniec maja w wypadku samochodowym, gdy jechał do służby. Teraz policjanci apelują o wsparcie jego bliskich.
– Był nie tylko oddanym funkcjonariuszem, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem. Życzliwym, pomocnym i zawsze gotowym nieść wsparcie innym – czytamy w komunikacie wadowickiej komendy.
Policjanci podkreślają, że przez lata służby mł. asp. Mateusz Fidelus z pełnym zaangażowaniem dbał o bezpieczeństwo mieszkańców i niósł pomoc potrzebującym.

Zbiórka dla rodziny

Pomocy potrzebuje teraz rodzina zmarłego policjanta. Zbiórkę pieniędzy zorganizował Związek Zawodowy Policyjna Solidarność. Wadowicka komenda apeluje do mieszkańców o włączenie się w akcję.
– Wielu z nas już odpowiedziało na kierowane powszechnie apele o pomoc i wsparło prowadzoną w tym zakresie zbiórkę, za co w imieniu Rodziny dziękuję – przekazuje komenda w komunikacie.
Policjanci dziękują za każdą formę pomocy i pamięć o zmarłym koledze. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl (zrzutka.pl/xbekwh).

Autor: Zdjęcie autora Robert Fraś
[email protected]