Pomysły na główny deptak. To jest możliwe!Magda FritzMagda Fritz

Pomysły na główny deptak. To jest możliwe!

Zielona ulica, tradycja, sklepy rzemieślnicze, ulica gastronomii z muzyką na żywo- na różnorodność stawiają mieszkańcy Bielska-Białej, zapytani jak ożywić ul. 11 listopada.To główny prawie kilometrowy deptak w centrum miasta, który kiedyś tętnił życiem. Opustoszał, bo nie wytrzymał konkurencji galerii handlowych.

W pracowni- kawiarni, którą przy 11 listopada prowadzi Ilona Dobija można uszyć sobie sukienkę, kupić ręcznie wykonanego misia, a wszystko to przy kawie i ciastku. „Od 3 lat obserwuję, że ludzi jest coraz mniej. Gdyby nie klienci spoza miasta oraz sprzedaż internetowa nie dałabym rady się utrzymać”- mówi przedsiębiorca. Posłuchajcie. 

Jak ożywić ul. 11 listopada zastanawiano się podczas debaty, która odbyła się w urzędzie miejskim. Poprzedziły ją warsztaty, na których mieszkańcy proponowali czego by chcieli w tym miejscu. Zdaniem Przemysława Czernka, historyka architektury szansa dla deptaka jest. Posłuchajcie. 

Jego zdaniem, rewitalizację 11 listopada powinno się planować wraz z innymi kultowymi uliczkami- 3 Maja i Zamkową. W debacie wzięli udział miejscy radni i prezydent miasta. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: