Na ścianę "powrócił" mural. Tym razem to "Borowy"
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Na ścianę "powrócił" mural. Tym razem to "Borowy"

Liczba murali w przestrzeni Bielska-Białej sięgnęła 30.Na ścianę budynku przy ul. Cieszyńskiej 59 "powrócił"... mural. Mało tego, autorem jest ten sam artysta - Marcin "Malik" Malicki. Osiem lat temu, na tej samej ścianie, "Malik" stworzył dzieło wielkoformatowe o tytule "Frasunek"; przedstawiało staruszka zaniepokojonego losem wróbli znikających z miast. "Frasunek" został zamalowany podczas pilnego remontu elewacji.

- Chronologicznie to chyba było tak, że ja sobie wymyśliłem powrót [...]. I patrząc trochę z zazdrością na moich bielskich kolegów związanych ze streetartem, którzy robili kolejne realizacje muralowe w mieście, tak myślałem, myślałem czy by nie napisać do Justyny [Łabądź], że może dla mnie też się znajdzie jakaś ściana... - opowiadał nam Marcin Malicki, autor muralu "Borowy" lub inaczej "Duch lasu". Posłuchaj.

Kuratorka większości projektów związanych z muralami w mieście, Justyna Łabądź, wskazuje, że to kolejne dzieło wielkoformatowe związane tematycznie z ekologią, z naturą.

- Myślę, że mamy kolejne, fajne, ciekawe dzieło w przestrzeni miasta, które się w ogóle wpisuje w szerszy cykl prac. Ja myślę, że te nasze bielskie murale bardzo mocno inspirowane są przyrodą, naturą, więc tego jakby nie da się pominąć [...]. To jest mocno inspirujące dla wszystkich artystów, którzy przyjeżdżają do Bielska - komentuje Justyna Łąbądź. 

Nowy mural jest 30. na szlaku bielskich murali.

Omawiane dzieło jest częścią 9. edycji projektu oBBraz miasta, organizowanego przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: