To nie będzie centrum handlowe, a centrum...Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

To nie będzie centrum handlowe, a centrum...

...kultury. Jest już wizualizacja dla całkiem nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury. - Wizualizacja mówi nam, mniej więcej, jak będzie przyszły dom kultury wyglądać - opowiada Michał Czernek, szef Pszczyńskiego Centrum Kultury. W tym mieście przymierzają się do wybudowania nowej jednostki kulturalnej, gdzie będzie sala z widownią na pół tysiąca osób i sala kinowa.

Do tego nowe centrum kultury pomieści koła zainteresowań, którym potrzebne są sale warsztatowe i pokoje dla administracji. Nie można zapomnieć o dodatkach, takich jak przestrzeń wystawowa, magazyny i bufet. Właśnie przedstawiono wizualizację dla zupełnie nowego obiektu. Posłuchaj.

Założenia kalendarzowe są takie: do czerwca gotowa będzie pełna dokumentacja projektowa. Przez kolejne 2,5 roku potrwa budowa i finisz prac. Ten ostatni zależy od zasobu pieniędzy.

Kina w Pszczynie obecnie nie ma, mieszkańcy na projekcje jeżdżą głównie do sąsiednich Czechowic-Dziedzic. Budowa nowego centrum kultury pozwoli wypełnić tę lukę i poszerzyć ofertę samej jednostki.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: