Pamiętacie o Złotej rączce?
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Pamiętacie o Złotej rączce?

To usługa polegająca na drobnych naprawach, która działa w Bielsku-Białej od około roku.Projekt jest adresowany do mieszkających samotnie seniorów posiadających kartę seniora, w tym małżeństw i do osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Złota rączka oferuje pomoc w prostych naprawach, które nie wymagają fachowej wiedzy. 

Naprawy odbywają w domach zamawiających usługę, między 8:00 a 16:00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Projekt prowadzi Spółdzielnia Socjalna Synergia na zlecenie miasta. Złotą rączkę można zamówić osobiście w siedzibie spółdzielni przy alei Armii Krajowej 220 lub telefonicznie pod numerem 884-168-557 - od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 15:00.

Złota rączka nie pomoże jeśli czas wykonania usługi przekracza dwie godziny, jeśli do usunięcia awarii potrzebna jest natychmiastowa interwencja, jeśli zamawiający poprosi o prace budowlane, malowanie pomieszczeń albo naprawę, która powinna być wykonana w ramach innych umów lub wynika ze zobowiązań innych podmiotów, na przykład wspólnoty mieszkaniowej. 

Jeżeli wartość usługi nie przekracza 100 złotych spółdzielnia zapewnia materiały. Jeżeli jest droższa zmawiający finansuje je sam, o ile wyrazi taką chęć.

Od początku roku do końca kwietnia ze "Złotej rączki" skorzystało 150 osób.
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: