Odszedł ceniony samorządowiec i były wiceprezydent
FB/Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace
Beata SteklaBeata Stekla

Odszedł ceniony samorządowiec i były wiceprezydent

Zmarł Włodzimierz Paluch, niegdyś wiceprezydent Oświęcimia.W działalność lokalnego samorządu był zaangażowany przez lata, wcześniej jako radny Rady Miejskiej, potem jak przewodniczący Rady Seniorów. Pochodził z miejscowości Matcze na Kresach, przewodził Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Klubu Samborzan. 

- Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Włodzimierza Palucha, wieloletniego samorządowca, człowieka ogromnie oddanego sprawom miasta. Znanego i cenionego w środowisku samorządowym i wśród mieszkańców Oświęcimia. Odszedł człowiek, którego będzie nam i miastu bardzo brakowało - napisał prezydent miasta Janusz Chwierut w mediach społecznościowych.

Rodzina zmarłego poinformowała na jego profilu na Facebooku, że odszedł w nocy z 9 na 10 lutego w szpitalu w Oświęcimiu.

- Włodzimierz był nie tylko filarem naszej rodziny, ale także osobą, która zawsze ofiarowała pomocną dłoń i dobre słowo wszystkim, którzy tego potrzebowali. Jego ciepło, mądrość oraz bezgraniczna miłość do życia będą dla nas wieczną inspiracją i pamięcią, którą będziemy pielęgnować w naszych sercach - wspominają go bliscy.

Miał 85 lat.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: