Zaczął się remont drogi do kamieniołomu
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zaczął się remont drogi do kamieniołomu

Rozpoczęła się modernizacja ulicy Piaskowej w Kozach, która wiedzie do chętnie odwiedzanego kamieniołomu.Jak powiedział nam Jacek Kaliński, wójt gminy Kozy, obecnie trwają tam prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję, karczowane są krzaki i zarośla. W przyszłym tygodniu ma ruszyć budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Ta ostatnia jest potrzebna, gdyż w ramach inwestycji na końcu ulicy powstanie toaleta. Posłuchaj Na końcu drogi powstanie też utwardzony plac, który pomieści około 80 samochodów

Nasz rozmówca podkreśla, że na czas remontu ulica Piaskowa pozostanie nieprzejezdna, jedynie okoliczni mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji. Dla wszystkich innych gmina ma propozycje alternatywnych pieszych tras do kamieniołomu: zielonym szlakiem od ulicy Panienki oraz od ulic Beskidzkiej, Gajowej i Podgórskiej.

Auto w tygodniu można zostawić na końcu ulicy Beskidzkiej przed szlabanem, a w weekendy i święta bezpośrednio za nim. Funkcjonuje również niewielki parking przy kapliczce pod Panienką.

Droga ma być gotowa do końca roku. Koszt inwestycji to około 5,5 miliona złotych. Dofinansowanie zewnętrzne wynosi 4,5 miliona.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: