Wysyp nielegalnych migrantów
Fot. arch Policja Żywiec
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Wysyp nielegalnych migrantów

Kurier z nielegalnymi migrantami wpadł w Zwardoniu a 20 km dalej, pogranicznicy zatrzymali kolejnych 2 cudzoziemców.
Obywatel Rumuni kierujący samochodem na węgierskich numerach, przewoził jak się później okazało 5 obywateli Turcji, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Zdarzenie miało miejsce 6 marca w Zwardoniu przy granicy ze Słowacją.  Wszystkie osoby zostały zatrzymane i przewiezione do Placówki SG w Bielsku-Białej. Turcy poddali się karze uzgodnionej z Prokuraturą Rejonowej w Żywcu w wymiarze trzech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku i grzywny w wymiarze 2500 zł. Są też zobowiązani do powrotu w terminie 30 dni i mają 3-letni zakaz wjazdu do strefy Schengen.
W tym samym dniu pogranicznicy zatrzymali w Węgierskiej Górce dwóch obywateli Gruzji, których pobyt na terytorium RP okazał się niezgodny z tym co deklarowali  podczas wjazdu do Polski.
Również w tym przypadku Komendant PSG w Bielsku-Białej wydał cudzoziemcom decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Strefy Schengen odpowiednio na okres 1 roku i 3 lat.


 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: