W planach budowa nowego wiaduktu
na zdjęciu: nowy most w Drogomyślu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

W planach budowa nowego wiaduktu

Dwie duże inwestycje zakończył w tym roku Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie. Chodzi o wybudowanie nowego mostu nad Wisłą w Drogomyślu oraz o przebudowę kilometra drogi powiatowej w gminie Brenna. A jakie plany inwestycyjne ma cieszyński zarząd dróg na najbliższe miesiące?Po pierwsze, prawdopodobnie będzie kontynuowana przebudowa drogi powiatowej w gminie Brenna. Droga nie jest w najlepszym stanie...
- W roku bieżącym, jak tylko otrzymamy dofinansowanie, będzie remontowana ta ulica od delikatesów, kościoła św. Sarkandra aż do rzeki Brennicy. Tu będzie sytuacja jeszcze gorsza niż na odcinku od ul. Bielskiej do Starej Drogi, bo tutaj nie ma możliwości zrobienia objazdu i ruch będzie musiał odbywać się wahadłowo - zapowiada dyrektor cieszyńskiego zarządy dróg Wiesław Sosin.Posłuchaj

Kiedy dokładnie inwestycja w Górkach Wielkich zostanie przeprowadzona? Tego nie wiadomo. Wszystko jednak wskazuje na to, że może to być szczyt sezonu letniego i największy ruch – przyznaje Wiesław Sosin. Jadąc do Brennej w wakacje ponownie więc utkniemy w korkach. 
 
Po drugie, lada dzień powinien zostać ogłoszony konkurs na przebudowę ulic: Cieszyńskiej i Katowickiej, wraz ze skrzyżowaniem, w Pogwizdowie w gminie Hażlach. To w tym roku sztandarowa inwestycja Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie. Sztandarowa i głośna, ze względu na konieczność wniesienia poprawek do projektu tak, by uratować rosnący przy ul. Cieszyńskiej 300-letni dąb.
 
Planowana jest również przebudowa wiaduktu w Kończycach Małych w ciągu ulicy Korczaka.
- To też trudne zadanie, podobnie jak w Drogomyślu, trzeba będzie wyburzyć stary wiadukt nad torami i postawić nowy. Na pewno będzie duże wyzwanie jak poprowadzić objazdy i na pewno duże wzywanie co do uzgodnień z koleją – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie Wiesław Sosin. PosłuchajInwestycja jest bardzo ważna, bo wiadukt jest w złym stanie technicznym. Obowiązują na nim ograniczenia tonażowe.
Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie stara się o pozyskanie dofinansowania z budżetu państwa na budowę nowego wiaduktu w Kończycach Małych.
 
W planach PZDP ma również: przebudowę ulicy Konopnickiej w Kaczycach, przebudowę ul. Wiślańskiej w Cieszynie, ul. Górnośląskiej w Wiśle, ul. Skalnica w Ustroniu i ul. Ustrońskiej w Cisownicy. 
 
Dodajmy, że obecnie trwa kompleksowa przebudowa ulicy Wyzwolenia w Zbytkowie, w gminie Strumień. Droga ma być gotowa do końca czerwca. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: