Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał wyrok wobec 29-letniego kierowcy, który mimo obowiązujących go sądowych zakazów prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną niedzielę na ulicy Międzyrzeckiej w Jasienicy przez policjantów z miejscowego komisariatu. Jak się okazało, kierowca Audi nie tylko nie powinien prowadzić samochodu, ale również świadomie złamał dwa obowiązujące go zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Podczas interwencji funkcjonariusze szybko ustalili, że 29-latek posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony materiał dowodowy trafił do sądu. Sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym, a wyrok zapadł już dziś.
Sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej uznał 29-latka za winnego zarzucanego mu czynu. Zdaniem sądu kierowca w sposób świadomy i rażący zlekceważył wcześniej wydane orzeczenia. Za złamanie sądowych zakazów mężczyzna został skazany na pięć miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.
To jednak nie jedyne konsekwencje, jakie poniesie mieszkaniec regionu. Sąd orzekł wobec niego również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres siedmiu lat. Ponadto 29-latek będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Policjanci podkreślają, że celowo informują o tego typu sprawach, aby przypominać o konsekwencjach łamania sądowych zakazów. Jak zaznaczają funkcjonariusze, zakazy prowadzenia pojazdów są nakładane na osoby, które dopuściły się poważnych naruszeń przepisów i swoim zachowaniem stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie takich orzeczeń oznacza świadome ignorowanie prawa oraz narażanie życia i zdrowia innych osób korzystających z dróg.
Policja zapowiada dalsze konsekwentne działania wobec kierowców, którzy mimo prawomocnych wyroków sądów nadal decydują się prowadzić pojazdy. Funkcjonariusze przypominają, że każdego dnia prowadzą kontrole drogowe i będą eliminować z ruchu osoby, które nie stosują się do obowiązujących zakazów. Jak pokazuje sprawa 29-latka z Jasienicy, skutkiem takiego zachowania może być nie tylko kolejny zakaz, ale również bezwzględna kara więzienia.
Autor:
Adam Kanik
[email protected]
today22.06.2026, 12:36 1
today22.06.2026, 09:57 15
Teatr, kino, muzyka, sztuka - czyli wszystko to, co interesuje kulturalnego człowieka.
close
Copyright Radio BIELSKO