Mistrzowie wirtualnego sportu
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Mistrzowie wirtualnego sportu

Choć sport kojarzy się z ruchem i aktywnością fizyczną, ta forma rywalizacji wygląda zupełnie inaczej.Setki zawodników siadają do komputerów i grają. Tak w uproszczeniu wygląda ZDZ Supreme Edu-Masters, czyli największy turniej e-sportowy na Podbeskidziu, który właśnie się rozpoczął. Do drugiej edycji wirtualnych rozgrywek zgłosiło się ponad 100 drużyn z całej Polski. Po eliminacjach 16 najlepszych przyjechało dziś do Zespołu Szkół w Bielsku-Białej na trzydniowy turniej.

Zawodnicy grając w League of Legends, Counter Strike’a i FIF-ę muszą wykazać się lotnością umysłu, stosowaniem taktyki i wyobraźni przestrzennej oraz refleksem. Dla części z nich to dobra zabawa, dla innych pomysł na przyszłość. PosłuchajcieAdama Cichego, menadżera profilu e-sportowego bielskiego Zespołu Szkół.

Na czym polega cybersport może się przekonać na każdy. Cały turniej jest otwarty dla odwiedzających – dla tych zainteresowanych światem gier komputerów, zupełnych laików, ale także rodziców młodych ludzi, którzy będą mogli zobaczyć, czym zajmują się ich dzieci.Posłuchajcie!
 
Będzie także można zafundować sobie podróż sentymentalną podczas turniejów gier retro oraz wypróbować nowinki technologiczne np. gogle wirtualnej rzeczywistości. Impreza potrwa do niedzieli, każdego dnia od rana do późnych godzin wieczornych w budynku szkoły przy ulicy Dworkowej 5.

Fot.: ZS w Bielsku-Białej


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: