Ma stanąć altana. Zbiórkę założyli wolontariusze
fot. zrzutka.pl
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Ma stanąć altana. Zbiórkę założyli wolontariusze

Bielsko-Biała: wolontariusze Hospicjum im. św. Jana Pawła II prowadzą zbiórkę środków na budowę i wyposażenie altany.Ręce do pracy są, potrzebne były pieniądze, ale i te pojawiły się już na założonej w internecie zbiórce. Wolontariusze Hospicjum im. św. Jana Pawła II chcą postawić niewielkich rozmiarów altanę, by pacjenci hospicjum mogli w niej spędzać czas.

Widząc podopiecznych, siedzących w pełnym słońcu na jednej ławce i wózkach, uznaliśmy, że kolejna wiosna musi być znacznie przyjemniejsza. Dołożymy wszelkich starań, aby uśmiech na twarzy chorych pojawiał się z każdym wyjściem na zewnątrz. Do pomocy w zaplanowanym działaniu potrzebujemy też Was - czytamy w opisie zbiórki. 

Odzew był szybki i szeroki. Zbiórkę wsparło już 1700 osób, a kwota na koncie tej konkretnej zrzutki przekroczyła 40 tys. zł (link TUTAJ). To oznacza, że altana powstanie. 

Hospicjum stacjonarne przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej wybudowano z inicjatywy grupy społeczników, którzy połączyli się w Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: