Kilka słów o erotykach
Paweł Sowa/UM BB
Beata SteklaBeata Stekla

Kilka słów o erotykach

Noc Muzeów, na którą zaprasza was bielski ratusz zwieńczy wykład, w trakcie którego padnie kilka słów na temat... filmów eratycznych wyświetlanych w jednym z bielskich hoteli.Ta jedyna w roku noc w mieście nad Białą odbędzie się już tę sobotę, czyli 18 maja. Dla zwiedzających będzie dostępny nie tylko ratusz, ale też tunel ucieczkowy lub - jak ktoś  woli - szczelina przeciwlotnicza za ratuszem. Obie atrakcje czekają na was od 17:00 do 23:00.

Nie ma zapisów, nie ma biletów, nie ma zorganizowanych grup. Możecie wpaść kiedy chcecie (byle tylko w wyznaczonych godzinach) i zostać tak długo jak chcecie. Na wasze pytania odpowiedzą pracownicy Urzędu Miejskiego, m.in. Jacek Kachel i Jakub Krajewski.

- Przygotowaliśmy dla Państwa w ratuszu trasę, abyście mogli zobaczyć to co chcecie i w takim czasie jaki wam pasuje. Będzie mogli zapoznać z różnymi zakamarkami, może nie wszystkimi, ale na pewno tymi najważniejszymi. Szczególnie z salą sesyjną, która jest naszą dumą i w której zapadają najważniejsze dla miasta decyzje - mówi Jacek Kachel, historyk i jednocześnie pracownik Wydziału Prasowego. Posłuchaj

O 20:00 w sali tej zaplanowano koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Gospel, który właśnie odbywa się w Bielsku-Białej - "Mateusz Krautwurst Solo Act".

Wykład rozpocznie się o 22:00. Jego tytuł to "Bielsko-Biała jakiego nie znacie".  Wygłosi go Jacek Kachel, który ma nadzieję, że uda mu się was zaskoczyć. Będzie o ratuszu i szczelinie, która prawdopodobnie była miejscem zbrodni. Będą też obyczajowe "smaczki" związane z działaniem teatru i kina. I tutaj właśnie znajdzie się miejsce dla opowieści o erotykach. Posłuchaj

18 maja na Noc Muzeów zapraszają was także oba bielskie teatry, Galeria Bielska BWA, Muzeum Historyczne, Archiwum Państwowe, biblioteka pedagogiczna, Bielska Szkoła Przemysłowa, Muzeum Fiata 126p, parafia św. Stanisława oraz parafie ewangelickie w Bielsku i Białej. Szczegółów szukajcie na stronach internetowych tych instytucji lub w ich mediach społecznościowych. Dobrym źródłem informacji jest też aplikacja BBEvents. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: