I Memoriał im. Konrada i Patryka - fotoreportaż
Mirosław JamroMirosław Jamro

I Memoriał im. Konrada i Patryka - fotoreportaż

Dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłych dwójki dzieci, w Kozach został rozegrany Turniej Piłki Nożnej „Żaków 2002”.
I Memoriał im. Konrada i Patryka rozpoczął się 12 października br. o godz. 10.00 w Centrum Sportowo-Widowiskowym przy pl. Ks. Karola Kochaja. W turnieju wzięło udział pięć drużyn trampkarzy. - … Ten turniej piłki nożnej wyraża ogromną stratę za waszymi kolegami, którzy jeszcze nie tak dawno na tym boisku grali, pamiętam szczególnie zadziorność Konrada, który był jednym z najbardziej walecznych piłkarzy. […] Takie turnieje stanowią pewnego rodzaju przestrogę, skłaniają do refleksji. W życiu codziennym, na drodze, niezwykle ważne jest bezpieczeństwo, […] te opaski odblaskowe dostaliście nie jako jedną z nagród, ale po to abyście mogli zawsze czuć się bezpiecznie wracając do domu. Życzę wam abyście nie tylko brali udział w różnego rodzaju konkursach związanych z bezpieczeństwem, ale abyście zawsze uważali, jako piesi, rowerzyści, a w przyszłości jako kierowcy. Najważniejszy jest drugi człowiek, nigdy nie stwarzajmy dla niego żadnego zagrożenia. Możemy rywalizować na boisku, ale nigdy na ulicy!  - mówił  Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty.
 - Po śmierci Konrada jesteśmy całkiem innymi ludźmi, czekamy na kolejna rozprawę. Ten Memoriał na pewno nam dużo pomógł, widać że ludzie nie zapomnieli o naszych dzieciach, docenili wysiłki Konrada i pot który wylewał na boisku razem z chłopakami z drużyny. Pomysł zorganizowania Memoriału podsunął pan Jacek Mosz, zapytał nas, rodziców Konrada i Patryka o to czy może nazwać Memoriał im. Konrada i Patryka, oczywiście zgodziliśmy się - mówił Dariusz Kine, ojciec Konrada.
- Myślę że ten Memoriał jest cenną inicjatywą. Mam nadzieję że to wydarzenie choć trochę zaprocentuje podnosząc poziom bezpieczeństwa na drogach, zmusi do refleksji aby nie wyjeżdżać pojazdami będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Liczymy na to że odbędzie się druga edycja Memoriału, która wpłynie na jeszcze większa ilość ludzi, zmuszając ich do myślenia o tym co może się wydarzyć zanim usiądą za kierownicę samochodu będąc nietrzeźwym czy naćpanym - mówił Dariusz Kućka, ojciec Patryka.
Na pierwszej edycji Memoriału im. Patryka i Konrada obecni byli m.in.: Grzegorz Szetyński, Wicestarosta powiatu Bielskiego, Czesław Pszczółka, trener szkółki piłkarskiej w Kozach, inicjator turnieju piłkarskiego, Janusz Barcik, dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach oraz przedstawiciele policji: podinsp. Krzysztof Gałuszka, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej, mł. asp. Krzysztof Stankiewicz, WRD KMP w Bielsku-Białej.
Turniej zakończył się rozdaniem nagród i pucharów oraz pamiątkowymi zdjęciami.
Wyniki turnieju, drużyny trampkarzy:
1 miejsce – Czechowice-Dziedzice,
2 miejsce – Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach,
3 miejsce – Wilkowice,
4 miejsce – Czaniec,
5 miejsce – Dankowice,
Najlepszy bramkarz turnieju - Rafał Grajcarek, Czechowice-Dziedzice,
Najlepszy strzelec turnieju - Kacper Polakowski, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach,
Najlepszy zawodnik turnieju - Kacper Łukaszek, Czechowice-Dziedzice
Foto: Mirosław Jamro

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: