Dzień otwarty w... szpitalu
fot.: Szpital Śląski w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Dzień otwarty w... szpitalu

Szpital Śląski w Cieszynie już w najbliższą sobotę (18 maja) organizuje Dzień Otwarty. W programie zaplanowano wykłady i prelekcje oraz prezentację Szkoły Rodzenia i zwiedzanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku zaćmy oraz zapisać się na zabieg jej usunięcia.Dzień Otwarty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 10:00 w sali konferencyjnej placówki (parter, Pawilon Diagnostyczno-Zabiegowy). 

Program wydarzenia jest bardzo bogaty i obejmuje wykłady oraz prelekcje na temat funkcjonowania placówki i profilaktyki zdrowotnej. Prelekcje poprowadzi personel placówki. Zaplanowano prelekcje m.in. o znaczeniu diety wspierającej serce i ruchu dla zdrowia. Będzie wykład ze wskazówkami dla osób opiekujących się członkiem rodziny w warunkach domowych po wypisie ze szpitala. Omówione zostaną również prawa i obowiązki pacjenta w trakcie pobytu w szpitalu. 

Podczas Dnia Otwartego zaplanowano także prelekcje położnych dla przyszłych rodziców o właściwym żywieniu w czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka i karmieniu piersią oraz prezentację działalności Szkoły Rodzenia połączoną ze zwiedzaniem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. 

Uczestnicy wydarzenia mogą także skorzystać z bezpłatnych, przesiewowych badań w kierunku zaćmy. Badania realizowane będą w Poradni Okulistycznej, zlokalizowanej w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym (wejście A6). Osoby, które po badaniu otrzymają kwalifikację do leczenia szpitalnego 
w Oddziale Okulistycznym, będą mogły od razu na miejscu zapisać się na konkretny termin zabiegu usunięcia zaćmy.
 
Dzień Otwarty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie organizowany jest w ramach inicjatywy Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, którego cieszyńska placówka jest członkiem. Do wspólnej akcji przyłączyło się 9 szpitali, które organizują w najbliższą sobotę spotkania dla pacjentów.

Związek  Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego postuluje wprowadzenie nowego święta – Dnia Pacjenta Szpitali Powiatowych. Wszystko po to, aby podkreślić, jak ważną rolę w systemie ochrony zdrowia pełnią szpitale powiatowe. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: https://szpitalepowiatowe.pl/ 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: