Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Maja Chwalińska, zawodniczka BKT Advantage Bielsko-Biała juz niedługo rozpocznie swoje zmagania na Wimbledonie. Jest jednak szansa, że bielski klub będzie miał jeszcze jedną reprezentantkę w turnieju głównym. O krok od awansu jest bowiem Katarzyna Kawa!
Nie tak dawno, zanim jeszcze na dobre wystartował turniej Rolanda Garrosa, z wielką uwagą śledziliśmy poczynania Mai Chwalińskiej w kwalifikacjach. Tym razem Polka ma zapewniony udział w turnieju głównym, jednak jej klubowa koleżanka z powodzeniem walczy o awans. Katarzyna Kawa już jutro zagra w ostatniej rundzie eliminacji.
Katarzyna Kawa ma za sobą dwa wygrane spotkania w kwalifikacjach do Wimbledonu. Do awansu potrzebne jest już tylko jedno zwycięstwo. Rywalizację na londyńskich kortach Polka rozpoczęła bardzo udanie. Na start pokonała Szwajcarkę, Susan Bendecchi 2:0 (6:1, 6:3). W środowe popołudnie okazała się natomiast lepsza od Włoszki, Lucrezii Stefanini. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (6:4, 2:6, 6:2).
Do awansu potrzebne jest już tylko jedno zwycięstwo. Tenisistka, reprezentująca BKT Advantage Bielsko-Biała w czwartek o g. 12.00 zmierzy się z Kaylą Day. Nieznaczną faworytką spotkania zdaję się być właśnie zawodniczka z USA.
W kwalifikacjach do głównej drabinki Wimbledonu udział brała jeszcze jedna zawodniczka trenująca na co dzień pod Klimczokiem. Linda Klimovicova odpadła jednak już w pierwszej rundzie zmagań.
Zmagania na tegorocznym Wimbledonie rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 29 czerwca. Nieco wcześniej, bo już w piątek, poznamy za to zestaw par pierwszej rundy. Warto przypomnieć, że Maja Chwalińska otrzymała dziką kartę i przystępuje do turnieju rozstawiona z 20. numerem.
Autor:
Mikołaj Lorenz
[email protected]
Wakacyjny Mix Przebojów w Radiu BIELSKO to najgorętsze hity lata, muzyczne plażowe perełki, wspomnienia letnich przebojów, nowości i premiery oraz Wasze pozdrowienia z wakacji!
close
Copyright Radio BIELSKO