"Betonowa pustynia". Tak będzie wyglądał rynek
fot.: MZD Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

"Betonowa pustynia". Tak będzie wyglądał rynek

Wizualizację rynku po rewitalizacji zaprezentował Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie. Jak informuje MZD, po długim weekendzie, teren wewnętrznej płyty rynku zostanie ogrodzony i zaczną się roboty związane ze ściągnięciem kostki granitowej.Wizualizacja wzbudziła ogromne emocje wśród internautów. Bynajmniej nie pozytywne. Ci, którzy ją zobaczyli są, w zdecydowanej większości, rozczarowani i przerażeni tym, jak ma wyglądać rynek w Cieszynie po rewitalizacji. 
 
 „Kolejna miejska patelnia”, ”To jest straszne. Betonowa pustynia”, „Tyle lat wysmiewania projektów betonowych rynków, a dalej takie powstają”, „Katastrofa. Betonoza 100/100”, „Za dużo drzew. Jakby były z betonu to jeszcze by przeszły ale tak to zupełnie się nie komponuje” - to niektóre z komentarzy zamieszczonych na internetowym profilu MZD.
 
Niektórzy z internautów zwracają jednak uwagę, że obecnie na cieszyńskim rynku zieleni nie ma w ogóle. prawda jest taka, że ta wizualizacja pokazuje tak naprawdę POPRAWĘ sytuacji na cieszyńskim rynku. obecnie, choć jest to bardzo urokliwe miejsce, zieleni nie ma tam w ogóle - i zdaje się, że nigdy jej tam nie było. wizualizacja jest też słabo wykonana, więc wzmacnia wrażenie betonowej pustyni. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: