Beka z kultowego horroru
materiały Kino Janosik
Beata SteklaBeata Stekla

Beka z kultowego horroru

Żywieckie Kino Janosik zaprasza was na pokaz kultowego polskiego horroru "Wilczyca", wzbogaconego o autorski komentarz znanej pisarki Doroty Masłowskiej. Efekt jest taki, że boki zrywać."Wilczyca" powstała w 1982 roku, wyreżyserował ją równie kultowy reżyser, Marek Piestrak, znany także z "Klątwy Doliny Węży".

Film miał być zapewne obrazem na miarę Hollywood, ale że był kręcony w czasach PRL-u wyszło trochę siermiężnie. Ale właśnie ta siermięga tak dzisiaj zachwyca jednych kinofilów, a innych doprowadza do rozpaczy. Jeżeli dołożyć do tego narrację Doroty Masłowskiej, odjazd jest gwarantowany! Popatrzcie i posłuchajcie (dalsza część tekstu poniżej).


Warto być? Warto! Seans już w ten piątek o 20:30. Film posiada napisy dla niesłyszących i słabosłyszących widzów.

- Masłowska i Piestrak tworzą niezwykły duet. Obie te osoby mają ze sobą wiele wspólnego, obie przecierają szlaki, obie wywołują kontrowersje - i to wydarzy się także w Kinie Janosik. "Wilczyca" to film bardzo specyficzny, który od zawsze dywersyfikuje opinie. Jedni go kochają, inni twierdzą, że jest absolutnie nielogiczny. Czy tak czy tak, zdecydowanie jest filmem kultowym. Już samo jego pokazanie na dużym ekranie jest nie lada gratką dla wszystkich kinofilów. A w towarzystwie lektorki takiej  jak Dorota Masłowska jest już absolutnym czadem! - mówi Magdalena Kidoń-Staszek. Posłuchaj
 
Jeżeli wierzyć Wikipedii, film w roku premiery -1983 - przyciągnął do kin 2 miliony widzów. W 1990 roku powstała kontynuacja "Powrót wilczycy". 

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: