Szpital ostrzega przed oszustami
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Szpital ostrzega przed oszustami

Uwaga na oszustów. Dyrekcja szpitala w Cieszynie informuje, że w żadnym zakresie nie współpracuje z firmą Spełniamy Marzenia sp. z o.o.., która powołuje się na nieistniejącą współpracę prowadząc akcję zbierania środków finansowych w ramach akcji Pomocy Dzieciom. Twierdzi, że zebrane środki miałyby być przeznaczone na rzecz podopiecznych Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Dyrekcja Szpitala Śląskiego w oficjalnym komunikacie wyraża zaniepokojenie prowadzoną przez tę spółkę zbiórką pieniędzy z wykorzystaniem wizerunku placówki i pod jego szyldem. Podjęto już kroki prawne w związku z zaistniałą sytuacją.
- Współpraca z fundacjami i innymi organizacjami pożytku publicznego, przekazywanie darów przez te podmioty, może odbywać się tylko i wyłącznie w porozumieniu z dyrekcją szpitala, co stanowi gwarancję transparentności wydatkowania zebranych środków i kontroli nad przebiegiem akcji. Władze szpitala ostrzegają, że działania spółki odbywają się bez porozumienia z nimi.
Osoby chcące finansowo wesprzeć Szpital Śląski w Cieszynie mogą to zrobić za pośrednictwem Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, która od 25 lat działa na terenie placówki i pomaga w zakupie sprzętu, aparatury i wyposażenia oddziałów szpitalnych. Do tej pory fundacja zgromadziła łącznie na te cele ponad 8,5 mln zł - czytamy w oświadczeniu.
fot. Szpital Śląski w CieszynieWiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: