Znamy triumfatorów Cieszyńskiej Barbórki!
zdjęcie organizatorów
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Znamy triumfatorów Cieszyńskiej Barbórki!

Jerzy Tomaszczyk i Kamil Dąbrowski wygrali w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego. Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel przejechali trasę rajdu najszybciej i wygrali klasę Open 1. ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka przeszedł do historii.Klasyk na południu województwa śląskiego zakończył sezon Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. 
Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach atmosferycznych. Temperatury oscylowały w okolicach zera, a z nieba często padał deszcz oraz deszcz ze śniegiem. To tylko utrudniło rywalizację na i tak bardzo trudnych odcinkach specjalnych.
 
W klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego zwyciężyli Jerzy Tomaszczyk i Kamil Dąbrowski. Załoga wygrała cztery pierwsze próby rajdu, a później do samego końca kontrolowała przewagę. Kacper Potyra i Łukasz Bobrowski zajęli drugie miejsce, a Szymon Gańczarczyk i Sławomir Parzyk trzecią pozycję. Siódme miejsce w Cieszynie zajęli Marcin Gluza i Robert Sęk, którzy zostali mistrzami Rajdowych Mistrzostw Południa. 
 
W klasie Open 1 triumfowali Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, którzy w najkrótszym czasie przejechali dystans całego rajdu. Podium uzupełniły załogi Wojciech Chuchała / Damian Syty oraz Jarosław Kołtun / Ireneusz Pleskot. Wszystkie te załogi startowały autami Rally2. W klasie Open 2 zwyciężyli Jacek Jurecki i Piotr Jamroziak. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Kajetan Świder i Marcin Borycki, zaś na trzecim Sebastian Butyński i Sebastian Dwornik. 
 
W klasie Classic wygrali Grzegorz Olchawski z Przemysławem Boskiem przed Waldemarem Śliwką i Kamilą Klaczańską.
 
Jeśli chodzi o pozostałe klasy rajdu okręgowego, to w A1 zwyciężyli Leon Zardzewiały i Michał Majewski. W klasie A2 triumfowali zwycięzcy całego rajdu czyli Jerzy Tomaszczyk i Kamil Dąbrowski. 
 
W pucharze PPC wygraną odnotowali Marcin Biernat i Alicja Biernat. Klasa RN1 padła łupem Kacpra Potyry i Łukasza Bobrowskiego. W RN2 triumfowali Kajetan Tatar i Marcin Naworol, zaś w RN3 Damian Boncela i Jacek Wasilewski. 
 
W formule SKJS zwyciężyli Krzysztof Szturc i Mariusz Cymorek. Podium rajdu skompletowali Andrzej Szewczyk z Danielem Baronem oraz Jan Owczarzy z Pawłem Kulą.
 
A oto rozstrzygnięcia w poszczególnych klasach: w 1 wygrali Szturc z Cymorkiem, w 2 Owczarzy z Kulą, zaś w 3 Sebastian Hus z Mariuszem Cienciałą. W klasie Open triumfowali Michał Kumiega i Adam Górka. W klasie Cento zwyciężyli Kacper Kajzar z Kacprem Gabzdylem, a w Retro Daniel Opioła z Dominiką Grabowską.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: