Za oknem mają śmieci, wcześniej wycięto drzewa
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Za oknem mają śmieci, wcześniej wycięto drzewa

Odpady komunalne, gruz i to wszystko wymieszane z tonami ziemi. Bielszczanie mieszkający przy ul. Braka prosili nas o interwencję, bo czują się bezsilni w walce z sąsiadem. Na swojej działce wysypał ogromne ilości odpadów, a do tego zlecił wycinkę drzew, które przez dziesięciolecia wpisywały się w krajobraz Hałcnowa.Są oburzeni, ale czują się także bezsilni. Grupa bielszczan z dzielnicy Hałcnów sygnalizuje duży problem, problem z odpadami jakie ich sąsiad wysypał na działkę. Przed tygodniem dokonała się także rzeź drzew. Pod topór poszło kilkadziesiąt nasadzeń, z których część miała ponad sto lat.

- Mieliśmy magiczny krajobraz, teraz mamy księżycowy - opowiadają. Posłuchaj.

Sprawa dotyczy terenu przy ul. Braka. Mieszkańcy interweniowali w Wydziale Ochrony Środowiska i Energii bielskiego ratusza i w straży miejskiej. Urzędnicy od listopada prowadzili postępowanie w związku z wycinką drzew, ale okazało się, że właściciel teren użytkuje rolniczo i nie musiał mieć pozwolenia na to, by stare drzewa poszły pod topór.

W tej historii jest jednak i dobra informacja dla mieszkańców, bo uciążliwy sąsiad dostał nakaz usunięcia odpadów, przede wszystkim tych komunalnych i gruzu. Ma na to czas do końca lutego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: