Strzelanina w centrum miasta
Policja Śląska
Beata SteklaBeata Stekla

Strzelanina w centrum miasta

Padły dzisiaj po południu na osiedlu Piastów w Pszczynie. Jedna osoba została ranna.Policjanci z Pszczyny zostali wezwani na osiedle przed 16:00. Ze strony dwóch mężczyzn idących chodnikiem miał paść strzał w kierunku jednego z zaparkowanych samochodów i zniszczyć w nim szybę.

Mundurowi faktycznie zauważyli tam mężczyzn, których wygląd zgadzał się z podanym rysopisem. Kiedy ci zobaczyli policyjny patrol, rozbiegli się w dwóch kierunkach. Policjanci pobiegli za tym, który miał w rękach coś co przypominało broń. Mężczyzna widząc co się dzieje zaczął strzelać. W odpowiedzi funkcjonariusze także użyli broni służbowej. Kilka ulic dalej strzelający został obezwładniony. Policjant, który był najbliżej wykorzystał chwilę, w której przeładowywał broń. 

Wtedy okazało się, że mężczyzna jest ranny. Trafił do szpitala. Był bardzo agresywny, także wobec lekarzy. Policjanci musieli cały czas go pilnować. - Kiedy tylko medycy nam pozwolą, przesłuchamy go - powiedział nam Adam Jachimczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Drugi z mężczyzn został także zatrzymany. Był pijany. Policjanci zajmą się nim kiedy wytrzeźwieje.

- Będziemy ustalać jaki to rodzaj broni, ta została oczywiście zabezpieczona. Będziemy też sprawdzać skąd strzelający ją miał i czy była wcześniej wykorzystywana - mówi Adam Jachimczak.

Mężczyzna, który strzelał ma 40 lat, jego kolega 36. Ten ostatni niedawno opuścił mury więzienia. 

Relacja Adama Jachimczaka. Posłuchaj
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: