Sąd zdecydował o powtórce wyborów!
Robert FraśRobert Fraś

Sąd zdecydował o powtórce wyborów!

Będzie powtórka wyborów okręgu numer 12 w Szczyrku? To całkiem możliwe. Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej odbyła się rozprawa dotycząca nieprawidłowości wykrytych podczas wyborów samorządowych przeprowadzonych 7 kwietnia.
Przypomnijmy, według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, w okręgach numer 11 i 12 nie zgadza się ilość kart wydanych z tymi, które zostały wyciągnięte z urn.
W okręgu numer 11 różnica w ilości kart wyborczych nie wpłynęła bezpośrednio na wynik wyborów, dlatego sąd nie zarządził tam powtórnego głosowania. Inaczej sytuacja wygląda w okręgu wyborczym numer 12. Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wynosi dokładnie 200. Z urny wyjęto 187 kart (pięć nieważnych). Krzysztof Jakubiec z KW Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa uzyskał 88 głosów a Borys Matlak z KWW Burmistrza Antoniego Byrdy 94 głosy (uzyskał on mandat). Różnica oddanych głosów wynosi więc sześć. Brakujących 12 kart mogło wpłynąć na wynik wyborów. Dlatego sąd zarządził powtórne wybory w okręgu nr 12. Wyrok jest nieprawomocny. Po siedmiu dniach, jeśli nie będzie odwołania, wyrok się uprawomocni. Wtedy też najpewniej Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej podejmie odpowiednie kroki. Do tematu wrócimy.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: