Przystanek w centrum bez ławki i wiaty. Blisko rozwiązania tej sytuacji?
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Przystanek w centrum bez ławki i wiaty. Blisko rozwiązania tej sytuacji?

Brak wiaty, brak ławki na jednym z kluczowych przystanków w Bielsku-Białej. W oczach pasażerów ta sytuacja wygląda z pewnością źle. Mowa o przystanku Hotel Prezydent kier. Mikuszowice. Ten problem na naszej antenie poruszaliśmy kilka miesięcy temu (TUTAJ). Teraz sygnalizowany był na sesji miejskiej.

- Przewodniczący [klubu radnych - red.] Konrad Łoś wystosował interpelację w tej sprawie. Rozpoczął się rok szkolny. Mieszkańcy powinni wiedzieć dlaczego tam wiaty przystankowej, w centrum miasta, nie mamy. Nie mamy miejsca, żeby osoby oczekujące na przyjazd autobusów mogły usiąść. Chciałbym, żeby pan prezydent powiedział, co jest przyczyną tego, że nie ma tam godnych warunków dla naszych mieszkańców - pytał radny Marcin Litwin. Posłuchaj.

Ten teren nie jest własnością gminy, jest własnością wspólonty mieszkaniowej. Jakiś czas temu na naszej antenie prezydent miasta objaśniał, że gmina chciała ten teren odkupić, ale na wysuwane propozycje cenowe - nie było odpowiedzi. Rozpoczęła się procedura wywłaszczeniowa.

- Powiem tak: w zasadzie to mi wstyd, że tam jest taka sytuacja. Ona nie wynika z opieszałości, tylko z sytuacji prawnej tego terenu. Mamy już rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie, że bez dachu nad głową tam pasażerowie będą czekać. Proszę czekać na efekty moich działań - odpowiadał prezydent Jarosław Klimaszewski. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: