Przebudowa drogi do Szczyrku
fot.: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przebudowa drogi do Szczyrku

Ruszyła rozbudowa drogi powiatowej w Buczkowicach czyli ul. Bielskiej, odcinka od nowego ronda do granicy z Meszną (ok. 0,9 km). Właśnie przekazano plac budowy.Inwestycja zakłada m. in. budowę ścieżki rowerowej i chodnika na całej długości po prawej stronie drogi jadąc z Bielska-Białej. Będzie to kontynuacja trasy, która obecnie kończy się na granicy Mesznej. Drogowcy ponadto m. in. przebudują sieć gazową, wymienią nawierzchnię jezdni, pojawi się nowe oświetlenie – informuje starosta bielski Andrzej Płonka. Posłuchaj
 
Starosta przypomina, że ten fragment drogi powiatowym stał się niedawno. – To skutek „mechanizmu” prawnego przy okazji budowy drogi ekspresowej do Żywca S1. Odcinek drogi od granicy miasta Bielska-Białej w stronę Szczyrku do nowego ronda w Buczkowicach, który wcześniej miał status drogi wojewódzkiej został przekazany powiatowi bielskiemu – mówi Andrzej Płonka. 
 
Samorządowiec dodaje, że jest plan aby ścieżka rowerowa biegła do Szczyrku, a docelowo zaczynała się na granicy z Bielskiem-Białą. – Za nowym rondem droga znowu jest wojewódzka, ale będziemy próbowali zrealizować ten plan. Robimy to przy wsparciu wójta gminy Buczkowice, z czego bardzo się cieszę. Mamy na względzie głównie kwestie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, których jest sporo na tej trasie - dodaje starosta Płonka. Posłuchaj
 
Roboty na ul. Bielskiej potrwają do końca sierpnia bieżącego roku. Jak informują w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, w najbliższym czasie nie przewiduje się zamknięcia drogi, ale nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców. Zachowajcie więc ostrożność.
 
Na przetarg wpłynęło 7 ofert. Rozbudowa ul. Bielskiej będzie kosztowała niespełna 3,8 mln zł. Prace finansują po połowie samorządy: powiatu i gminy Buczkowice.  

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: