Piknikowe popołudnie. Wpadnijcie koniecznie
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Piknikowe popołudnie. Wpadnijcie koniecznie

Na terenie jasienickiego Kompleksu Sportowego "Drzewiarz" trwa właśnie Gminny Pilnik Rodzinny "MojFest". Impreza skończy się dopiero o 20.00, więc na pewno zdążycie.Otworzył ją konkurs musztry orkiestrowej i mażoretek, czyli połączone występy mażoretek i młodzieżowych orkiestr dętych. Jako pierwsze zaprezentowały się Mażoretki "Szyk" z Konopisk z Młodzieżową Orkiestrą Dętą "Konopiska".

- Zatańczyłyśmy dwa utwory: "Smoke on the water" oraz "Party rock". Był to program krótszy niż zwykle, ale myślę, że równie efektowny. Nam jako mażoretkom ćwiczenia do tego konkretnego występu zajęły trzy miesiące - powiedziała nam Magdalena Chętkowska, instruktorka grupy z Konopisk. Posłuchaj

W ramach konkursu widzowie zgromadzeni na trybunach obejrzeli w sumie cztery występy. Były to jeszcze Mażoretki "Vivat" z Młodzieżową Orkiestrą Dętą "Dąbrowa Zielona", Mażoretki "Ledi Rous" z orkiestrą "Obroshyn Park" z okręku lwowskiego w Ukrainie oraz Orkiestra Dęta "Allegretto" z Rogoźnika. 

Występy orkiestr i mażoretek odbywały się w ramach 19. Międzynarodowego Konkursu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka" - podobnie jak koncerty orkiestr festiwalowych, które rozpoczęły się o 16.30. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o 19.00. Potem rozpocznie się koncert laureata.

Pozostałe atrakcje imprezy to dmuchańce, zabawy i animacje dla dzieci, stoiska gastronomiczne - w tym bogracz z polowej kuchni oraz pokazy taneczne zespołów hip-hopowych z filii Gminnego Ośrodka Kultury w Bierach. 

- To już piąta edycja pikniku - mówi Agnieszka Bronowska, dyrektorka GOK w Jasienicy. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: