Okradali mieszkania
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Okradali mieszkania

Wykorzystując nieuwagę osób, sen oraz otwarte drzwi wchodzili do pomieszczeń i kradli wszystko to, co było w zasięgu ich wzroku. Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę i jego wspólniczkę.Złodziejska para działała na terenie Bielska-Białej. 29-latka wraz ze swoim 40-letnim znajomym wchodzili do klatek schodowych i chwytając za klamki drzwi, sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. 

Kobieta około godziny 6:00 trafiła na otwarte mieszkanie w centrum miasta i wykorzystując fakt, że domownicy jeszcze spali, ukradła laptop, zegarek oraz telefon. W pewnym momencie wychodzącą kobietę zauważyła właścicielka mieszkania. Złodziejka stwierdziła, że szuka sklepu, po czym pośpiesznie wyszła z terenu posesji, dołączając do czekającego na nią wspólnika. Właścicielka mieszkania powiadomiła policję, wskazując
rysopis sprawczyni. 

Śledczy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej bardzo szybko, na jednej z bielskich ulic zauważali kobietę i jej partnera, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. Osoby zostały zatrzymane, a skradziony sprzęt odzyskany. 

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie również inne telefony komórkowe, które tego samego dnia zostały przez nich skradzione z terenu jednej z firm w centrum Bielska-Białej.

Straty, jakie powstały w wyniku dokonanych przestępstw, oszacowano na prawie 5 tys. złotych.
Sprawcom przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, za które każdemu z nich grozi 5 lat pozbawienia wolności.
 

 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: