Odzyskał kradziony samochód
KPP Cieszyn
Beata SteklaBeata Stekla

Odzyskał kradziony samochód

Pojazd został skradziony na terenie Czech.Cieszyński prewencyjny, w czasie wolnym, jadąc ulicami miasta zauważył osobowego volkswagena, którego kierowca miał problemy z opanowaniem samochodu. Mundurowy skojarzył, że pojazd został skradziony w Czechach i jest poszukiwany przez tamtejszą policję.

Wezwał więc posiłki, które chciały zatrzymać kierowcę, ten jednak zaczął uciekać, po drodze popełniając całą masę drogowych wykroczeń. W Goleszowie wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Wtedy został obezwładniony.

32-latek uciekał, gdyż znajdował się pod wpływem środków odurzających. Badanie krwi pozwoli stwierdzić jakie były to substancje. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, no i jechał kradzionym samochodem.

Auto wróci do właściciela. 32-latkowi zarzucono niezatrzymanie do kontroli. Jeżeli wynik badania krwi będzie pozytywny usłyszy zarzut prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Za wykroczenia w ruchu drogowym grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych. Za kradzież może posiedzieć nawet 5 lat.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: