Miejsca do ładowania elektryków, kosztem miejsc dla niepełnosprawnych
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Miejsca do ładowania elektryków, kosztem miejsc dla niepełnosprawnych

Były 3 miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych jest 1.Nasza słuchaczka z Bielska-Białej alarmuje o zmianach jakie zaszły na parkingu niedaleko dworca PKP. Chodzi o parking szlabanowy przy ul. Warszawskiej. Z miejsc postoju dla niepełnosprawnych zrobiono miejsca do ładowania aut elektrycznych (redukcja o dwa stanowiska).

Rozumiem potrzebę wyznaczania miejsc do ładowania samochodów elektrycznych, ale czy ma to tak wyglądać, że wyznacza się nowe miejsca kosztem likwidacji innych? Jestem osobą z niepełnosprawnością ruchową, która często tam parkuje, robiąc zakupy w aptece i saloniku prasowym w budynku dworca PKP, ponieważ nie muszę pokonywać wielu schodów [...]. Czy wg MZD tak powinno wyglądać ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością ruchową? - to fragment maila do naszej redakcji. 
 
Co na to Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej? - Jeżeli chodzi o analizę, to te miejsca: po pierwsze, nie były wykorzystywane w [pełnym- red.] zakresie. Po drugie, gdzieś w przestrzeni publicznej dla elektryków też trzeba znaleźć miejsca, a szczególnie tam, gdzie mają one szansę zafunkcjonować - odpowiada zastępca dyrektora bielskiego MZD, Marcin Burdziński.

Nasz rozmówca dodaje, że prowadzony jest właśnie przetarg na sprzedaż i obsługę miejsc do ładowania elektryków. W Bielsku-Białej jest już 19 lokalizacji, w których właściciele aut elektrycznych mogą je ładować. Sieć ma się rozwijać nie tylko ze względu na rosnące potrzeby, czyli zwiększającą się liczbę elektryków, ale także ze względu na zapisy ustawy o elektromobilności. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: