Kościół w telefonie
Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Kościół w telefonie

Idą z duchem czasu i proponują wiernym... aplikację.

Największy odsetek luteranów mieszka na Śląsku Cieszyńskim, nic więc dziwnego, że to właśnie tu zrodził się pomysł, aby wierni Kościół mieli zawsze przy sobie. Trzej księża z cieszyńskiej diecezji – Marek Michalik, Łukasz Ostruszka oraz Marcin Ratka-Matejko są pomysłodawcami aplikacji na smartfony „Mój Kościół”.  W projekcie nowej aplikacji oraz strony diecezji ( są ze sobą zintegrowane)  zaangażowani byli również programiści - Dawid Macura, Zbyszek Motyka oraz grafik Dawid Heczko. Było to spore wyzwanie i przedsięwzięcie. 

Posłuchajcie! 

To taki duchowy GPS, który ma doprowadzić do interesujących wydarzeń, czy kościołów – mówi ks. Łukasz Ostruszka. Aplikacja działa na terenie całego kraju i obejmuje wszystkie 6 diecezji. Co dokładnie się w niej znajduje? Posłuchajcieks. Marcina Ratka-Matejki.

Aplikacja nie ma zastępować relacji z Bogiem, ale pomóc znaleźć do niego kierunek. To odpowiedź na potrzeby wierny – mówią księża. „Mój Kościół” można pobrać za darmo. Działa zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i iOS.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: