Kolejny raz rozpuszczalnik w kanalizacji
Pixabay
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Kolejny raz rozpuszczalnik w kanalizacji

Do zdarzenia, o którym poinformowało dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu, doszło 10 lutego.
Po raz kolejny do kanalizacji sanitarnej na terenie Bystrej w gminie Radziechowy Wieprz, zostały zrzucone substancje oparte na związkach ropopochodnych, np. rozpuszczalniki. Do zdarzenia, o którym poinformowało dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu, doszło 10 lutego. Poprzedni taki zrzut został odnotowany we wrześniu 2023 r. Substancje ropopochodne są szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego. Wprowadzanie ich do kanalizacji w pierwszej kolejności może spowodować szkody w procesach oczyszczania ścieków, a następnie w środowisku wodnym.
Ustalono, że w obu przypadkach, substancja oparta na związkach ropopochodnych była wprowadzona do kanalizacji sanitarnej na terenie Bystrej, w rejonie boiska sportowego LKS. Pracownicy MPWiK przypuszczają, że osoby które zrzucają substancje oparte na związkach ropopochodnych, są nieświadomi tego co robią, dlatego proszą o rozwagę i zaprzestanie takiego działania.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: