Kierowca był pod wpływem kokainy
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kierowca był pod wpływem kokainy

Dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego zatrzymali oświęcimscy policjanci. 22-latek jest podejrzany o jazdę samochodem pod wpływem kokainy oraz złamanie zakazu kierowania. Jego 20-letni znajomy był poszukiwany.W Oświęcimiu na ulicy Zatorskiej policjanci zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania. Kierowca początkowo sprawiał wrażenie jakby nie zauważył jadącego za nim radiowozu na sygnałach, więc policjanci wyprzedzili go. Dopiero wtedy zwolnił i zatrzymał się.

Pojazdem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu żywieckiego. 22-letni kierowca i jego o dwa lata młodszy znajomy. Zachowanie kierującego wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Podejrzenie policjantów potwierdziło się. W jego ślinie tester wykazał obecność kokainy. Wyszło też na jaw, że Sąd Rejonowy w Bielsku Białej w tym roku wydał wobec niego zakaz kierowania obowiązujący do 2025 roku. 
 
Podczas legitymowania pasażera okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Żywcu, do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni za wykroczenia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do oświęcimskiej komendy policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: