Inwestycja się ślimaczy. Jest problem
fot.: archiwum
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Inwestycja się ślimaczy. Jest problem

Miał być szybki remont osiedlowych uliczek, tymczasem na osiedlu 700-lecia w Żywcu niewiele się dzieje.Jest problem z realizacją kolejnego etapu remontu nawierzchni ulic. Skarżą się mieszkańcy osiedla 700-lecia. Zirytowany sytuacją jest również burmistrz Antoni Szlagor - inwestycja się ślimaczy. Dlaczego?
Wykonawca, który wygrał przetarg, „niepoważnie” podchodzi do prac – odpowiadał dziś w Radiu Bielsko burmistrz Żywca Antoni Szlagor.
 
- Miałem nadzieję, że wykonawca będzie się sprężał, miałem nadzieję, że będzie to robił systematycznie. A niestety zszedł z placu budowy i zostawił dwóch ludzi, którzy rozrzucają ziemię za krawężnikami – opisuje sytuację burmistrz Antoni Szlagor. Posłuchaj
 
- Staram się zdyscyplinować wykonawcę, nie mam możliwości usunięcia go z placu budowy – wyjaśnia burmistrz Żywca narzekają przy okazji na ustawę o zamówieniach publicznych. Posłuchaj
 
Jak mówi Antoni Szlagor, termin zakończenia prac upływa 15 października. Jeśli do tego czasu nie zostaną wykonane, firma odpowiedzialna za ich realizację, będzie miała naliczone kary umowne.
 
Jeżeli praca nie zostanie zrobiona, wprowadzimy na plac budowy nowego wykonawcę, a obecny nie dostanie wynagrodzenia – konkluduje burmistrz Żywca. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: