Główny grzech kierowców? Prędkość...
fot.: KMP Bielsko-Biała
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Główny grzech kierowców? Prędkość...

Prawie 140 wykroczeń odnotowali wczoraj bielscy policjanci w trakcie akcji , której celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Z kolei cieszyńscy policjanci w trakcie akcji "Bezpieczny pieszy" byli świadkami prawie 100 wykroczeń.Mundurowi z Bielska-Białej podali dane statystyczne dotyczące akcji. Najwięcej wykroczeń popełnionych przez kierowców (71) dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz wyprzedzania bezpośrednio na przejściu.
21 kierujących zostało pouczonych, 53 ukaranych mandatami karnymi, wobec 6 z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a 4 zatrzymano prawo jazdy.
Policjanci zwracali też uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów. 31 osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów. Chodzi głównie o przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. W trakcie akcji policjanci używali drona oraz monitoring Straży Miejskiej. 

Cieszyńscy policjanci ujawnili łącznie 99 wykroczeń. 61 z nich popełnili kierowcy względem pieszych, 38 piesi. Najczęściej popełnianym przez kierujących wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść i nieustąpienie pierwszeństwa.
Z kolei piesi najczęściej „łamali przepisy” przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci wystawili 58 mandatów, natomiast wobec 41 sprawców wykroczeń zostało pouczonych 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: