Czy opozycja zabierze nam 500+ ?!Magda FritzMagda Fritz

Czy opozycja zabierze nam 500+ ?!

To jeden z argumentów Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami parlamentarnymi.Rządzący sugerują, że jeśli inne ugrupowania dojdą do władzy, to odbiorą Polakom przywileje socjalne które wprowadziła obecna Rada Ministrów. Mowa o programach 500+, 300+, czy 13 emeryturze. Taki też przekaz można usłyszeć w reklamach wyborczych. Postanowiliśmy zapytać o to kandydatów do Sejmu podczas środowej debaty wyborczej w Radiu BIELSKO. 

Jakie jest stanowisko wobec programu 500+ Koalicji Obywatelskiej? Posłuchajcie posła Mirosława Suchonia, który ma pozycję nr 3 na liście KO. 

"Ten program się sprawdził, ale wymaga korekty"- mówi z kolei Bronisław Foltyn, "jedynka" na liście KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu nr 27, który obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty: bielski, żywiecki, cieszyński i pszczyński. Posłuchajcie. 

Kolejna debata wyborcza u nas już jutro. O godz.12:30 naszymi gośćmi będą kandydaci do Sejmu: Przemysław Koperski, "jedynka" na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Mirosław Szemla, numer 1 na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: