Ciągle spływają zgłoszenia. Ostrzeżenie przed marznącymi opadami. AKTUALIZACJA
fot. Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Ciągle spływają zgłoszenia. Ostrzeżenie przed marznącymi opadami. AKTUALIZACJA

Rośnie liczba strażackich interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu.Uszkodzone linie energetyczne i połamane gałęzie drzew. Do późnych godzin popołudniowych strażacy z pow. oświęcimskiego 150 razy wyjeżdżali do akcji związanych z opadami śniegu. Jak podaje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, najwięcej interwencji było w gminie Oświęcim - 35, 29 w Kętach, w Brzeszczach - 27, w gminie Zator - 15. - Zgłoszenia ciągle napływają - podaje mł. bryg. Zbigniew Jekiełek z PSP w Oświęcimiu.

W powiecie bielskim interwencji dziś było mniej - ok. 90, najwięcej zgłoszeń do straży spływało z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic. 

Rzecznik PSP w Żywcu przekazał, że w powiecie żywieckim było 8 akcji związanych z opadami śniegu. Związane były z usuwaniem powalonych drzew lub konarów, które blokowały przejazd. Zdarzały się również uszkodzenia linii telefonicznych. 

Wydano ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Komunikat dotyczy Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: