Daj się zobaczyć. Stawką jest życie
Magda FritzMagda Fritz

Daj się zobaczyć. Stawką jest życie

Radio BIELSKO rozpoczyna dużą akcję z bielską policją i Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

"Widoczni-bezpieczni"- pod takim hasłem organizujemy dużą akcję profilaktyczną wspólnie z policją i Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Akcja ruszy w najbliższy czwartek, relacji z niej będziecie mogli posłuchać na naszej antenie. Celem działam jest poprawa bezpieczeństwa pieszych.
"Przepisy wprowadziły obowiązek używania odblasków poza terenem zabudowanym. My chcemy, żeby korzystano z nich także w mieście"- mówi jeden z naszych gości insp. Dariusz Matusiak, komendant miejski policji w Bielsku-Białej. Policyjne statystyki pokazują, że do większości wypadków z udziałem pieszych dochodzi na terenie zabudowanym, gdzie jest dobra infrastruktura- są chodniki, jest oświetlenie. Przykładem jest miniony weekend. Jak podkreśla insp. Matusiak zdarzenia drogowe z udziałem pieszych dotyczą głównie dwóch grup wiekowych: dzieci do lat 14 oraz osób starszych. "W Bielsku-Białej na ul. Stojałowskiego potrącono starszą kobietę, w Czechowicach-Dziedzicach poszkodowaną jest 16-latka. Do obu tych zdarzeń doszło na przejściu dla pieszych"- mówi nasz gość.
Podkomisarz Krzysztof Stankiewicz z wydziału ruchu drogowego bielskiej policji mówi, że wina w takich zdarzeniach najczęściej leży po stronie kierowców. Nie zwalnia to jednak pieszych z zachowania ostrożności na drodze. POSŁUCHAJCIE.
Akcja "Widoczni-bezpieczni" potrwa przez całą zimę. Co czwartek będziemy brali udział w policyjnych patrolach. Nacisk położony zostanie na informowanie pieszych, a nie karanie. Słuchajcie nas 24 listopada.
CAŁA ROZMOWA JEST DO POSŁUCHANIA W ZAKŁADCE- gość dnia.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: