90`Festival imprezą cykliczną?
Magda FritzMagda Fritz

90`Festival imprezą cykliczną?

Kilkanaście tysięcy fanów muzyki dance lat 90-tych bawiło się do późnej nocy w Bielsku-Białej. Razem z nami świętowali też 20. urodziny Radia Bielsko.To było niezwykłe wydarzenie muzyczne, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Na ogromnej scenie, ustawionej na zielonych terenach obok hali pod Dębowcem Dr. Alban, Mr. President, Vengaboys, Fun Factory, Alexia, 2Brothers on the 4th Floor oraz Dj Quicksilver zagrali swoje największe przeboje. Bielska publiczność razem z nimi śpiewała i tańczyła. "To jest niesamowite, oni znają każde słowo naszych piosenek. To strasznie "niesie" artystę"- mówiła po koncercie Balja, wokalistka zespołu Fun Factory. Wróciły wspomnienia z lat szkolnych. Mr. President zachwycił dialogiem z publicznością, a Vengaboys zwraiowanymi strojami.
Zanim ruszyły koncerty, na scenie pojawilśmy się my- ludzie Radia Bielsko. Były konkursy i mnóstwo nagród. Naszych słuchaczy częstowaliśmy tortem, w barwach radiowych- biało-niebielsko-czerwonych, który miał ok. 1,5 m wysokości. "Wykończenie całości trwało 48 godzin, pracowało nad tym 4 cukierników dekoratorów"- mówi Janina Bronowska z cukierni Czernichów. Tort był tradycyjny o smaku białej belgijskiej czekolady z musem malinowym w towarzystwie nowoczesnych babeczek. Poczęstowało się nim ok. 1,5 tysiąca gości. Kto nie dotarł na czas, niech żałuje. 
Były życzenia, prezenty niespodzianki od naszych słuchaczy i pokaz ogni sztucznych. Te pierwsze popłynęły m.in. znad polskiego morza od braci Łukasza i Pawła Golców, którzy koncertują na północy. "Są w trasie, ale nie mogli nie powinszować. To wy puszczaliście ich piosenki, gdy zaczynali"- mówi Irena Golec, mama bliźniaków, ktora osobiście składała nam życzenia. Wyjątkowy tego dnia był program radiowy, od godz. 12:00 w całości nadawany ze studia polowego pod Dębowcem. 
Jak zapowiadają organizatorzy 90`Festival Łukasz Rzebko i Adam Nycz, są plany aby impreza odbywała się cyklicznie. 
foto: M. Fritz/Damian Bargieł


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: