powiat bielski

Turystyczna w remoncie. Będzie nowy asfalt, na razie są utrudnienia

today05.12.2025 13:09

Tło
share close

Rozpoczął się remont ulicy Turystycznej w Jaworzu. To droga dobrze znana turystom, prowadząca na parking i do wiaty, spod której wyruszają ci, którzy – żółtym szlakiem – zmierzają na Błatnią. Dziś spodziewajcie się tam utrudnień w ruchu.

Staraniem gminy Jaworze, przy współpracy ze spółką Aqua S.A., zakończono budowę 430 metrów nowej sieci wodociągowej na końcowym odcinku ul. Turystycznej.
Po zakończeniu procedur odbiorowych nowo wykonanej sieci, wybrano firmę do odtworzenia nawierzchni asfaltowej na odcinku objętym pracami. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, jeszcze w tym roku ul. Turystyczna zyska nową, równą nawierzchnię asfaltową na całej szerokości jezdni – informuje Urząd Gminy w Jaworzu.

W związku z rozpoczęciem prac drogowych, dziś (5 grudnia) do godz. 17.00 odcinek ul. Turystycznej od skrzyżowania z ul. Jaworową do skrzyżowania z ul. Panoramiczną jest zamknięty z powodu frezowania nawierzchni. Obecnie nie jest możliwy wjazd ani wyjazd do przyległych posesji. Mieszkańcy proszeni są o pozostawienie pojazdów poza terenem budowy i nieparkowanie na odcinkach objętych pracami.

Autor: Zdjęcie autora Izabela Janoszek
[email protected]

Zobacz także

powiat bielski

Chciał podziwiać widoki. Skończyło się interwencją strażaków

Nie każde wezwanie strażaków dotyczy pożaru, wypadku czy powalonego drzewa. Czasem powód interwencji jest zdecydowanie bardziej futrzasty, uparty i przekonany, że świat z wysokości wygląda znacznie ciekawiej. Tak było 15 czerwca na ulicy Sadzonka w Iłownicy, gdzie kot postanowił urządzić sobie wspinaczkę na poziom, którego nie powstydziłby się niejeden miłośnik […]

today16.06.2026, 10:57