Depopulacja uderza. Trwały trend także na Podbeskidziu
Depopulacja to już nie nie problem przyszłości, ale zjawisko, które zachodzi tu i teraz. Eksperci GUS mówią dziś o „depopulacji trwałej”, a więc o takiej, która nie ma charakteru chwilowego. Problem dotyczy także naszego regionu, co prześledzimy na przykładzie Bielska-Białej i Żywca.