Szkoleniowiec przenosi się do ligowego rywala
Wakat na stanowisku trenerskim w Kuźni Ustroń nie trwał zbyt długo! Patryk Pindel po odejściu ze Spójni Landek bardzo szybko znalazł nową pracę. Szkoleniowiec obejmie zespół ligowego rywala.
Wakat na stanowisku trenerskim w Kuźni Ustroń nie trwał zbyt długo! Patryk Pindel po odejściu ze Spójni Landek bardzo szybko znalazł nową pracę. Szkoleniowiec obejmie zespół ligowego rywala.
Sprawa nagród dla polskich medalistów olimpijskich wciąż budzi ogromne emocje. Wśród sportowców, którzy czekają na należne im pieniądze, jest Kacper Tomasiak, trzykrotny medalista zimowych igrzysk olimpijskich. W ostatnich dniach wokół zawodnika z Beskidów zrobiło się szczególnie głośno. Powodem jest nie tylko brak wypłaty obiecanych środków, ale także zamieszanie wokół mieszkania, które otrzymał od sponsora.
Pasjonat Dankowice w miniony weekend wywalczył awans do V ligi. Rewelacyjna postawa zespołu w rundzie wiosennej sprawiła, że już jedną kolejkę przed końcem tegorocznych rozgrywek, podopieczni Andrzeja Tomali mogli celebrować upragniony tytuł.
Maja Chwalińska, wicemistrzyni tegorocznego Roland Garros, otrzymała od Ministerstwa Sportu i Turystyki stypendium sportowe w najwyższej możliwej wysokości. Reprezentantka Polski, na co dzień związana z Beskidzkim Klubem Tenisowym Advantage Bielsko-Biała, będzie przez najbliższy rok otrzymywać 9600 zł brutto miesięcznie.
Po kapitalnym występie w Roland Garros i finansowym sukcesie, jaki się z nim wiąże, pojawiły się pytania o kolejne kroki w karierze Mai Chwalińskiej. Coraz częściej mówi się o tym, że najlepsze tenisistki świata przenoszą się do miejsc takich jak Monako czy Dubaj. Czy podobną decyzję podejmie zawodniczka związana z BKT Advantage Bielsko-Biała?
Warta Poznań przedłużyła kontrakt z Maciejem Tokarczykiem do końca sezonu 2027/2028. Szkoleniowiec pochodzący z Bielska-Białej poprowadził zespół do awansu na zaplecze Ekstraklasy już w pierwszym sezonie pracy w klubie.
Przed tenisistami stołowymi BKS Stal Bielsko-Biała najważniejszy weekend sezonu 2025/2026. Po wywalczeniu wicemistrzostwa 1. ligi bielszczanie staną do decydującego barażu o awans do LOTTO Superligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce.
Już 5 września rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet do lat 20. Bielsko-Biała będzie jednym z miast-gospodarzy tego wydarzenia. Na Stadionie Miejskim zagrają m.in. reprezentacje Brazylii, Anglii oraz Polski. Przedsmak mundialowych emocji można było poczuć już wczoraj. Polki w meczu towarzyskim pokonały Meksykanki 2:0.
Wiele wskazuje na to, że od przyszłego sezonu w szeregach bielskiej B-Klasy - nie licząc spadkowiczów - będziemy mieli co najmniej jeden nowy zespół. Czarni Jaworze ogłosili bowiem nabór do drugiej drużyny. Poszukiwany jest także trener.