powiat bielski

Wybrano nowego sołtysa

today28.05.2024 11:28

Tło
share close

Zabrzeg ma nowego nowego sołtysa. To Krzysztof Jarczok.

Krzysztof Jarczok w roli sołtysa Zabrzega zastąpi Andrzeja Puskarczyka, który sołtysem był od 2015 roku. Za kandydaturą Krzysztofa Jarczoka, obecnego radnego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, opowiedziało się 91 na 92 głosujących – na zebraniu wiejskim – mieszkańców sołectwa.

W skład nowej rady sołeckiej wchodzą natomiast: Katarzyna Balcarek, Paweł Borkowski, Tomasz Borkowski, Jacek Cieciak, Szymon Kopeć, Alicja Kuboszek, Stanisław Londzin i Andrzej Wrzoł.
 
W czerwcu przeprowadzone zostaną wybory sołtysów i rad sołeckich w pozostałych gminnych sołectwach: Ligocie i Bronowie.

Zebranie wiejskie sołectwa Ligota odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Ligocie, 13 czerwca (w czwartek) o godz. 18.00. A zebranie wiejskie sołectwa Bronów w OSP w Bronowie, 17 czerwca (w poniedziałek), godz. 18.00.

 

Napisane przez: Izabela Janoszek