powiat oświęcimski

Wyjątkowe pożegnanie

today26.04.2024 13:38

Tło
share close

Dziś maturzyści kończą rok szkolny. W Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach 27 uczniów z klasy 5e przystąpi do egzaminu dojrzałości. To technicy weterynarii i technicy logistycy.

– To szczególna impreza, bo to wyjątkowa klasa – mówi nauczyciel Krzysztof Klimczak. – Ta młodzież pokazała wiele empatii podczas napaści Rosji na Ukrainę. Uczniowie pomagali matkom i dzieciom w potrzebie. To dobrze, że są osoby, które niosą dobro wśród społeczeństwa – dodaje.
Podczas dzisiejszej uroczystości pojawili się oficjele, m.in. wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, starostwa oświęcimski Andrzej Skrzypiński i burmistrz Brzeszcz Radosław Szot. Uczniowie odebrali nagrody i upominki. Jak sami mówią, teraz czas na ostatnie powtórki materiału przed maturą.

Autor: Robert Fraś