Zniszczono wiązanki. Kilka dni po pogrzebie
fot. Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zniszczono wiązanki. Kilka dni po pogrzebie

W środę był pogrzeb, w niedzielę wiązanki były już zniszczone. Nasza słuchaczka z Bielska-Białej jest zrozpaczona tym, co zobaczyła kilka dni temu na grobie matki. Ktoś odciął główki ponad 50 róż, zostawił wyłącznie łodygi.To dodatkowy cios, dodatkowy ból dla bliskich. Ktoś sekatorem odciął główki kwiatów z wiązanek pogrzebowych na cmentarzu w rejonie Błoni w Bielsku-Białej. Nasza słuchaczka niespełna tydzień temu pochowała mamę. To co zobaczyła kilka dni później, gdy przyszła odwiedzić grób, wstrząsnęło nią i zadało dodatkowy ból.

- Myślę, że ktoś mógł potrzebować główek kwiatów albo potrzebne były płatki do ozdób [...]. Łodygi były porozrzucane na grobie, powciskane do innych wiązanek, porozrzucane też wokół grobu. Jesteśmy z siostrą przerażone - opisuje nasza słuchaczka. Posłuchaj.

Sprawa została zgłoszona policji. Prowadzą ją mundurowi z komisariatu II. Analizowana jest pod kątem ograbienia grobu, za co grozi do 8 lat więzienia. Kluczowa w ujęciu sprawcy może być analiza monitoringu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: